• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

Z ŻYCIA SZKOŁY…

Wydarzenia: Bal Wszystkich Świętych

25 października br. po raz kolejny odbył się w naszej szkole wyjątkowy bal - Bal Wszystkich Świętych. Mottem tegorocznej zabawy stały się słowa popularnej, salezjańskiej pieśni religijnej: „Religia, miłość, rozum, te trzy. Każdy z nas chce być świętym, czy Ty czujesz ten rytm…”
W tym wyjątkowym dniu wychowankowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jankowicach mogli przebrać się za swojego ulubionego Świętego. Dzieci przyszły do szkoły w

pięknych, barwnych przebraniach, których dopełnieniem były ciekawe atrybuty oraz napisy z wezwaniami, mające przypominać czyny i myśli świętych orędowników. W naszej szkole zapanowała uroczysta i radosna atmosfera. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na zapowiedziany bal. Zabawa wkrótce się rozpoczęła, a szkoła na Baziowej zamieniła się w szkołę na … Niebiańskiej. Na sali gimnastycznej zgromadziły się wszystkie klasy, od najmłodszych po najstarsze, wraz ze swoimi wychowawcami. Każdy zespół zaprezentował wybraną i przygotowaną na tę okazję pieśń religijną. Wspaniałe śpiewy
i pomysłowe układy taneczne na tle pięknych dekoracji dostarczyły nam wzruszających
i niezapomnianych przeżyć. „Wznieś do góry swoje ręce, dotknij z nami nieba! Niechaj dzisiaj każdy w głębi swego serca śpiewa” – takimi słowami zachęcały nas dzieci do aktywnego uczestnictwa w szkolnym święcie miłości i wiary. Podczas wspólnego świętowania uczniowie przekonywali, iż bycie dobrym, radosnym, życzliwym dla drugiego i wytrwałym w wierze – to najlepsza droga do świętości. Bal Wszystkich Świętych, choć pełen dziecięcej radości i śmiechu, wprowadził nas w nastrój listopadowej zadumy i głębokiej refleksji. Dzięki wspólnej zabawie mogliśmy zgłębić tajemnicę świętości oraz razem uczyć się, jak być coraz lepszym.

Dyrekcja i nauczyciele serdecznie dziękują wszystkim dzieciom za aktywny udział w szkolnym święcie oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów. (op. J. Kosko)

Akcje

Samorząd Uczniowski gorąco zachęca wszystkich uczniów do włączenia się w szkolne akcje:

·         „Stop zamykaniu się w wirtualnym świecie!” - akcja ma na celu ograniczenie korzystania
z gier w telefonach komórkowych i tabletach podczas przerw oraz pobytu na świetlicy oraz zachęcenie dzieci do gier i zabaw grupowych, planszowych, ruchowych, które opierają się na bezpośrednich, prawdziwych kontaktach z rówieśnikami oraz sprzyjają budowaniu właściwych relacji koleżeńskich.

 

·         „Woda mineralna Twoim towarzyszem” - akcja promuje zdrowy styl życia poprzez zamianę słodkich, gazowanych napojów na mineralną wodę niegazowaną (op. p. J. Jakut - Klimek, p. A. Stankiewicz)   

Oprac. J. Rozmus - Folek

menu1

MENU2

MENU3

MENU4