• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

PATRIOTYCZNA WYCIECZKA WOLONTARIUSZY

 Czechowice- Dziedzic 04 listopada 2016r

F U N D A C J A FORMAX HELPING HANDS

43-502 Czechowice-Dziedzice, ul Piłsudskiego 14

NIP:6521728664. REGON:364869180. KRS:0000626745

 

PATRIOTYCZNA WYCIECZKA WOLONTARIUSZY Z GMINY PSZCZYNA

NA GÓRĘ ŻAR

z okazji Święta Odzyskania Niepodległości-11 listopada

 

Zarząd Fundacji FORMAX HELPING HANDS- zorganizował wycieczkę dla wolontariuszy z OSP w Jankowicach i w Studzionce, którzy ochoczo pomagają przy dystrybucji paczek żywnościowych dla Gminy Pszczyna.

Fundacja na ten cel otrzymała środki finansowe od :

Sołtysów Gminy w wysokości 230 zł

 Członków Rady Gminy (Radnych) - wielu Radnych jest jednocześnie Sołtysami - 90 zł

Środki te zostały zgromadzone i przekazane przez Sołtysów i Radnych podczas jednej z sesji miejskiej jaka odbyła się w Budynku U.M w Pszczynie.

Z inicjatywą pomocy na wyjazd wyszła Pani Sołtys i Radna Joanna Spek ze Studzienic.

Kolejnymi ofiarodawcami byli: X. Proboszcz z Jankowic- ofiarował 300zł

Oraz X. Proboszcz ze Studzionki przekazał na wycieczkę - 200zł

 

Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękują uczestnicy wycieczki i Zarząd Fundacji…

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Elektrownię Szczytowo-Pompową w Międzybrodziu Żywieckim a przede wszystkim jej poddziemia oraz główna salę Dyspozytorów Elektrowni, która nie jest udostępniana dla  innych grup wycieczkowych.

Założenia do tej elektrowni przygotował już  Gabriel Narutowicz, który nie tylko był inż. Energetykiem ale i Prezydentem Polski, który zginął zastrzelony przez swoich przeciwników politycznych.

 W tym miejscu szczególne podziękowania należą  się dla Pana Zbigniewa Kotrys   

Pan Zbigniew Kotrys z uwagi na długoletnią przyjaźń z P. Januszem Frączkiem -

 Koordynatorem wszelkich Działań Fundacji -  wręczył pięć specjalnych zezwoleń na wyjazd na Górę Żar samochodami, tak by można było doznać emocji samoczynnego wjazdu samochodów pod Górę Żar na jednym z odcinków…

Legenda głosi, że samochody te przyciągane są przez zakopane złoto przez   jednego z alchemików żywieckich i dlatego  samochody „na luzie  samoczynnie jadą pod górę”

Grupa wycieczkowa po samochodowych rajdach na Górę Żar, miała własny czas by pobyć na tej ciekawej Górze nie tylko z uwagi na jedyną w Polsce tego typu elektrownię, ale i popatrzeć  na  Panoramę Beskidu Żywieckiego i Niskiego…chociaż warunki pogodowe nie były najlepsze. Góra Żar słynie też m.in. z tego, że posiada już od lat przedwojennych XX w. własne lotnisko szybowcowe.

Po zjedzeniu grochówki i wypiciu soczków jabłkowo-marchewkowych  z zapasów Fundacji w restauracji w Międzybrodziu Żywieckim, którą to grochówkę zamówił Pan Michał F.- jeden  z Pracowników Urzędu Gminy w Czernichowie/ Międzybrodzia Żywieckiego, a który współpracuje z Fundacją w ramach darmowej Dystrybucji Owoców w Działaniu <<EMBARGO>>

 W tym miejscu Prezes Fundacji i Koordynator Działań Fundacji serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli zorganizować Patriotyczną Wycieczkę na Górę Żar połączoną ze zwiedzaniem Podziemi Elektrowni Szczytowo-Pompowej w Międzybrodziu Żywieckim                            

 

 

J. Frączek

menu1

MENU2

MENU3

MENU4