• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

Z ŻYCIA SZKOŁY…

Wydarzenia - Jasełka 2016

 

20 grudnia, we wtorek, o godz. 18.00 w naszej szkole zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas drugich i trzecich wraz ze wszystkimi nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Oprawę muzyczną przygotowała p. Jolanta Pietras przy

współpracy p. Lucyny Przybyły i p. Mirosława Lachowskiego. W chórze wystąpiły uczennice klas piątych. Świąteczna atmosfera, blask migoczących światełek oraz piękne dekoracje przeniosły nas w klimat betlejemskiej nocy. Przedstawienie składało się z trzech scen, podczas których nasi mali aktorzy przypomnieli nam historię narodzin Bożego Syna. Na przemian pełne humoru dialogi i wzruszające melodie kolęd towarzyszyły pojawianiu się na scenie kolejnych ważnych bohaterów grudniowej nocy - pierwszych ludzi w raju, diabła Rokity i jego pomocników, aniołów zwiastujących dobrą nowinę oraz Maryi i Józefa poszukujących miejsca w gospodzie. W scenie finałowej mogliśmy podziwiać pasterzy i królów niosących dary w uroczystym pochodzie. Bogata oprawa muzyczna i świetna gra aktorska naszych uczniów zostały docenione i nagrodzone gromkimi brawami. Jasełka zakończyły się wspólnym śpiewem kolęd i złożeniem świątecznych życzeń. Po przedstawieniu nasi goście mogli spędzić miłe chwile w kawiarenkach oraz odwiedzić nową część szkoły.

Dyrekcja i nauczyciele ZSP w Jankowicach serdecznie dziękują: rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów dla występujących dzieci, za świąteczne wypieki i pomoc w obsłudze kawiarenek; p. Markowi Wojtali za podarowanie choinek do świątecznej scenerii oraz p. Hieronimowi Nowakowi za oświetlenie sceny. Ponadto gorąco dziękujemy wszystkim gościom, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie.

 

Nasze sukcesy

 

Na przełomie listopada i grudnia 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Literacki „To co ważne - szlakiem wartości”. Głównym celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów postaw wyrażających szacunek dla wartości. Ponadto chcieliśmy zachęcić naszych uczniów do podejmowania prób własnej twórczości literackiej, rozwijania wyobraźni i odkrywania swoich talentów. Uczniowie mogli napisać opowiadanie, kartkę z pamiętnika lub wiersz na temat wartości, którą uważają za najważniejszą w swoim życiu. Wśród prac konkursowych szczególnie wyróżniły się te, które podejmowały tematy związane z rodziną, tradycjami rodzinnymi, przyjaźnią, pokojem i miłością. Laureatami konkursu zostali: Emilia Gogol (kl. Va) - I miejsce, Zuzanna Majnusz (kl. VIa), Konrad Lemański (kl. VIb) - II miejsce, Mateusz Tomaszczyk (kl. IVb) - III miejsce, Stanisław Janus (kl. VIb) - wyróżnienie (op. p. J. Rozmus - Folek, p. I. Szklanny, p. A. Pośpiech).

W grudniu podsumowano Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Ekologiczna Kartka Bożonarodzeniowa. Nasza uczennica - Karina Kotajny (kl. IIIc ) - otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie i przygotowanie pomysłowej pracy.

 

/oprac. J. Rozmus - Folek/

menu1

MENU2

MENU3

MENU4