• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

Z ŻYCIA SZKOŁY…

Wydarzenia  - Rekolekcje wielkopostne

W dniach 6-8 marca br. uczniowie ZSP w Jankowicach uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych.  Dzieci najpierw spotykały się w szkole, na zajęciach prowadzonych przez zaproszonych gości: siostrę Laurę Boromeuszkę, diakona Szymona, diakona Łukasza i ks. Marka.

Spotkania były okazją do wspólnej zabawy  i radosnego śpiewu, a także do refleksji i przemyśleń związanych w wyborem drogi życiowej i swojego powołania. Podczas zajęć odbyły się także projekcje ciekawych i wzruszających filmów podejmujących temat wiary i obecności Boga w naszym życiu.Ważnym wydarzeniem dla wszystkich uczniów, zarówno młodszych, jak i starszych, był Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: klasy I - III oraz klasy IV - VI. Na szkolnej scenie zaprezentowały się zespoły oraz soliści z poszczególnych klas. Dzieci przygotowały wiele wspaniałych pieśni religijnych oraz pomysłowe układy taneczne. W kategorii klas młodszych najpiękniej zaśpiewały: Zofia Jarmusiewcz, Antonina Sikora, kl. III c („Historia”, I miejsce); Aleksandra Czopek, Nikola Utrata, kl. III b („Ona powiedziała tak”, II miejsce); Weronika Czudek, Marlena Stalmach, kl. III b („Dobra Matko i Królowo Jasnej Góry”, III miejsce); Karina Kotajny, Patrycja Klos, kl. III c („Mama Królowa”, III miejsce). W klasach starszych w kategorii „zespół” wyróżniły się: Natalia Majnusz, Zuzanna Majnusz, Magdalena Szklanny, Nicole Wojciech, Zofia Kudła, Małgorzata Kuźniak, kl. VI a („Tobie chór aniołów”, I miejsce); Martyna Skorupka, Wiktoria Sojka, Paulina Duda, Paulina Blacha, kl. V b („Amen jak Maryja”, II miejsce); Julia Utrata, Emilia Utrata, Eliza Utrata, Julia Paszek, Martyna Kuś, kl. VI b i VI a („Wśród tylu dróg”, II miejsce). W kategorii „solo” nagrodzono: Zuzannę Oszek, kl. V b („Pomódł się Miriam, I miejsce) oraz Aleksandrę Spek, kl. V b („Cygańska Madonna”, II miejsce).

Pomiędzy popisami konkursowymi wszyscy mogli się włączyć do wspólnej zabawy pod przewodnictwem diakona Łukasza, który zachęcał do śpiewu i dodawał nam zapału.Po zajęciach w szkole uczniowie udawali się na naukę rekolekcyjną w kościele. Podczas spotkań z ks. rekolekcjonistą dzieci przypominały sobie najważniejsze znaki Boże - przykazania, bez których nie może się udać podróż do Nieba. Nauki rekolekcyjne oraz uroczysta Msza Św. były wspaniałym treningiem duchowym, który umocnił naszą wiaręi pozwolił nam lepiej przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

Dyrekcja oraz nauczyciele ZSP w Jankowicach serdecznie dziękują Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci do Szkolnego Konkursu Piosenki Religijnej. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny i chętny udział w tegorocznych spotkaniach rekolekcyjnych.  

(red. J. Rozmus-Folek)

menu1

MENU2

MENU3

MENU4