• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

Zawody strzeleckie o Puchar Wiosny

Od 6 do 9 kwietnia czwórka pszczyńskich strzelców uczestniczyła w ogólnopolskich zawodach strzeleckich "Puchar Wiosny" we Wrocławiu. Zawody były przeprowadzone bez podziału na kategorie wiekowe, z wyjątkiem konkurencji pistoletu sportowego 30+30, co umożliwiło rywalizację m.in. z olimpijczykami i medalistami Mistrzostw Świata i Europy.

Największym sukcesem bez wątpienia może pochwalić się Artur Piech, który zwyciężył
w konkurencji psp30+30 juniorów! Warto również zaznaczyć, że w konkurencji pistolet szybkostrzelny 2x30 Artur zakwalifikował się do finału, w którym był jedynym zawodnikiem spoza kadry narodowej. Ostatecznie zajął 6. miejsce po dogrywce. W ppn60 zajął 15 miejsce.

Po długiej przerwie do strzelania wrócił Remigiusz Żyła. W pistolecie dowolnym uplasował się na 14 miejscu. W psp30+30 zajął 6 miejsce, natomiast w ppn60 był 31.

Jako jedyny z Pszczyny w konkurencjach karabinowych startował Marcin Piech. W konkurencji kdw60 leżąc pobił swój rekord życiowy o 7,5 punktu zajmując 21 miejsce. W konkurencji kdw3x40 (trzech postawach) zajął 23 miejsce. W tej konkurencji najlepiej poszła mu postawa leżąca, w której miał drugi rezultat spośród wszystkich zawodników zdobywając 394/400 pkt. Do dobrego rezultatu zabrakło jednak powodzenia w postawie klęczącej oraz stojącej. W kpn60 zajął 18 miejsce.