• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

Z ŻYCIA SZKOŁY…

Nasze sukcesy

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Alfik matematyczny”. Do konkursu zgłosiło się 46 uczniów klas II-VI. Wśród trzecioklasistów bardzo wysoki wynik uzyskał uczeń klasy IIIa - Maksymilian Paw, który na 16 304 uczniów klas trzecich biorących udział w konkursie zajął 5 miejsce w województwie, 82 miejsce w kraju. W kategorii klas trzecich bardzo dobrze spisał się również Kacper Rozmus z klasy IIIa, zajmując 35 miejsce w województwie (op. R. Pudełko). W kategorii klas drugich (na 13 828 uczniów) imponujące wyniki uzyskali: Mateusz Żupa (kl. IIa) - 40 miejsce w województwie oraz Franciszek Cyl (kl. IIa) - 85 miejsce w województwie (op. J. Pietras). Na wyróżnienie w swoich kategoriach wiekowych zasługują również: Natalia Wiera (kl. IVa), Martyna Małek (kl. Vb) i Stanisław Janus (kl. VIb).

15 lutego 2017r. w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się I etap XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Bajkowe zadania”. W konkursie wzięło udział ponad 170 uczestników z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów klas trzecich: Remigiusz Gregorczyk z kl. III b (op. B. Kuśka), Paweł Grygier, Maksymilian Paw, Kacper Rozmus i Maciej Wójcik z kl. III a (op. R. Pudełko). Do finału konkursu, po zaciętym matematycznym „boju”, zakwalifikowali się: Maks Paw i Maciek Wójcik. Finał odbył się 28 lutego br. w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Nasi uczniowie osiągnęli tam bardzo wysokie wyniki: Maciej Wójcik - II miejsce w województwie (op. R. Pudełko), a Maksymilian Paw zdobył wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom konkursów matematycznych serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

29 marca br. w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się I Konkurs Aktorsko - Wokalny „Perła”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy piątej - Maciej Pudełko. Utalentowany piątoklasista wystąpił w kategorii aktorskiej, przedstawiając fragment utworu Zofii Kossak „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. Wspaniała gra aktorska i pomysłowy kostium zostały docenione przez jury, które przyznało Maćkowi II miejsce. (op. p. I. Szklanny)

4 kwietnia 2017r. szóstoklasiści, Zuzanna Majnusz i Stanisław Janus, świetnie zaprezentowali się podczas Międzyszkolnego Konkursu o Tytuł „Dobrego Przyrodnika 2017r.”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie. Test zawierał 32 zadania (20 zamkniętych i 12 otwartych) i można było uzyskać łącznie 86 punktów. Na podstawie uzyskanych wyników komisja wyłoniła trzech najlepszych uczestników konkursu, wśród których II miejsce zajął Stanisław Janus (op. p. B. Stuchlik).

 

10 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Klas I-III. Na sali gimnastycznej zaprezentowało się 24 uczniów, recytując znane i lubiane wiersze. Komisja w ocenie występów brała pod uwagę: dobór repertuaru, poprawność wymowy, interpretację utworu (gest, ruch sceniczny) oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie dzieci w oczekiwaniu na wyniki konkursu spędziły miło czas na wspólnej zabawie w kalambury. Mistrzami pięknej recytacji zostali: (klasy pierwsze) Antonina Bryła - I miejsce , Emilia Widłok -  II miejsce, Wiktoria Staniek - III miejsce; (klasy drugie) Zofia Lukasek-  I miejsce, Wiktoria Piszczek- II miejsce, Maja Musiolik-  III miejsce, Laura Spek - wyróżnienie; (klasy trzecie) Michał Kolasa,  Nikola Utrata - I miejsca, Hanna Adamus - II miejsce, Karina Kotajny, Antonina Sikora-  wyróżnienia. W międzyszkolnym konkursie recytatorskim w Wiśle Wielkiej naszą szkołę reprezentować będą: Zosia Lukasek, Michał Kolasa oraz Nikola Utrata. Gratulujemy wszystkim recytatorom udanych występów.                    

/red. J. Rozmus-Folek/

menu1

MENU2

MENU3

MENU4