• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

Z ŻYCIA SZKOŁY… Sukcesy sportowe

W poniedziałek, 8 stycznia 2018r., w ZSP w Jankowicach odbyły się GMINNE ZAWODY W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM. Rywalizowało ze sobą 5 szkół podstawowych (SP2, SP4, SP10, SP15 i SP18). Uczestnicy walczyli w konkurencjach indywidualnych na dystansach 50 m i w sztafecie 8x50m.

W rozgrywce finałowej nasza drużyna chłopców zajęła I miejsce, a dziewczęta wywalczyły miejsce II, co dla obu drużyn stało się przepustką na zawody powiatowe, które odbędą się w kwietniu w Pawłowicach. Reprezentacja dziewcząt: Antonina Sikora, Nikola Utrata, Wiktoria Kozik, Hanna Skaźnik, Amelia Lazar, Natalia Wiera, Julia Liszka, Paulina Blacha, Hanna Ziebura, Emilia Gogol ; reprezentacja chłopców: Filip Lazar, Miłosz Żupa, Kornel Rozmus, Maciej Pudełko, Paweł Grygier, Mateusz Kościelny, Sebastian Rzymek, Tomasz Machalica. (op. reprezentacji: E. Pudło, J. Bałuch)

W dniach 21.02.2018r. i 22.02.2018r. uczniowie naszej szkoły wyjechali do Wisły, aby wziąć udział w Mistrzostwach Pszczyny i Ziemi Pszczyńskiej w Narciarstwie Alpejskim. Drużyna ZSP w Jankowicach wywalczyła Wicemistrzostwo Ziemi Pszczyńskiej w kategorii klas IV - VII oraz dwa medale w kategorii indywidualnej:  srebrny medal - Aleksandra Spek, złoty medal - Laura Spek (w kategorii „Mikrus”). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Paulina Blacha (miejsce V), Karina Kotajny (miejsce VI), Mateusz Blacha (miejsce VI). Skład drużyny ZSP Jankowice: Karina Kotajny, Aleksandra Pudełko, Laura Spek, Maksymilian Grzechnik, Filip Lazar, Adam Piech, Amelia Lazar, Katarzyna Gruszka, Zuzanna Widera, Mateusz Blacha, Aleksandra Spek, Paulina Blacha, Julia Szklany, Kacper Piech, Nikodem Figołuszka, Hubert Malinowski.. (op. E. Pudło, J. Szczyrba, J. Pietras). Gratulujemy sukcesów naszym pływakom i narciarzom. 

/oprac. J. Rozmus - Folek/

menu1

MENU2

MENU3

MENU4