• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

Z Życia Szkoły…

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 20-21 marca br. uczniowie ZSP w Jankowicach wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych.  Podczas tych dni dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez zaproszonych do naszej szkoły gości. Nasi wychowankowie spotkali się z ks. proboszczem Eugeniuszem Chudkiem, księdzem Łukaszem Piperem, panią katechetką Barbarą Stalmach, a także z Siostrą Boromeuszką Lidią oraz panią pielęgniarką z Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Podczas zajęć odbyły się projekcje filmów, ciekawe pogadanki oraz wspólne zabawy.  Uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na ważne pytania związane z powołaniem, najważniejszymi dobrymi uczynkami (modlitwa, post, jałmużna) oraz niesieniem pomocy - wolontariatem.


Niecodziennym przeżyciem było spotkanie z panem Dariuszem Orłowskim - policjantem i trenerem NMA (mieszane sztuki walki), który wzbudził nasz podziw nie tylko swoją siłą i umiejętnościami, ale przede wszystkim świadectwem płynącej z głębi serca wiary. Pan Dariusz ciekawie opowiadał o swojej pracy, rodzinie, a przede wszystkim o przyjaźni z Panem Jezusem, która jest dla niego wsparciem w trudnych chwilach i sposobem na szczęśliwe, pełne miłości życie.

Radosnym wydarzeniem rekolekcyjnych dni był Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej, przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - IV, klasy V - VII. Podczas konkursu na scenie zaprezentowały się zespoły, które zaśpiewały wybrane przez siebie pieśni religijne. Śpiewom towarzyszyły pomysłowe układy taneczne oraz wspólna radosna zabawa, do której zachęcali prowadzący konkurs pan Marcin oraz ksiądz Łukasz.  W kategorii klas młodszych wyróżnili się: Nikola Utrata, Marlena Stalmach, Julia Maciejewska (kl. IV b) - I miejsce; Zofia Lukasek, Hanna Spek, Laura Spek (kl. III b) - II miejsce; Małgorzata Kosko, Zofia Zioła, Lena Sikora, Hanna Chrapek, Aleksander Paw (kl. I b) - III miejsce. Wśród uczniów klas starszych najpiękniej zaśpiewali: Zofia Kudła, Nicole Wojciech (kl. VII a) - I miejsce; Zuzanna Oszek (kl. VI b) - II miejsce; Paulina Blacha, Maciej Pudełko, Aleksandra Spek, Wiktoria Sojka, Paulina Duda, Martyna Skorupka (kl. VI b) - III miejsce.

Po zajęciach w szkole nasi wychowankowie spotykali się na nauce rekolekcyjnej w kościele. Spotkania z księdzem rekolekcjonistą były okazją do szczególnej bliskości z Jezusem i jego Matką, zaproszeniem do wspólnej modlitwy, śpiewu i refleksji.  Dzieci mogły w tych dniach przeżyć drogę krzyżową, wziąć udział w projekcji krótkich wartościowych filmików oraz uczestniczyć we Mszy Świętej.  Mamy nadzieję, iż czas rekolekcji był dla wszystkich źródłem umocnienia w wierze i sposobem na lepsze przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Dyrekcja oraz nauczyciele ZSP w Jankowicach serdecznie dziękują zaproszonym gościom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do Szkolnego Konkursu Piosenki Religijnej. Dziękujemy również wszystkim dzieciom za zaangażowanie i chętny udział w tegorocznych spotkaniach rekolekcyjnych.

/oprac. J. Kosko, J. Rozmus - Folek/

menu1

MENU2

MENU3

MENU4