• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  •  32 222 22 22

Kapsuła czasu

 

We wrześniu na terenie Pszczyny zostanie zakopana "Pszczyńska Kapsuła Czasu". Do kapsuły, która zostanie wykonana z nierdzewnego metalu, każdy będzie mógł włożyć teczkę ze swoją historią. Urząd Miejski w Pszczynie zaproponował mieszkańcom gminy przygotowanie "Pszczyńskiej kapsuły czasu", w której zostanie zakopany na 100 lat przekaz pszczynian z 2018 roku.

Każdy z mieszkańców naszej gminy będzie mógł zakupić za symboliczne 10 zł teczkę bezkwasową wraz z instrukcją, jak należy przygotować "swoją historię". Każdy, kto weźmie udział w tym projekcie, otrzyma certyfikat, na podstawie którego potomkowie będą mogli odebrać w 2118 roku umieszczone w "Pszczyńskiej Kapsule Czasu" dokumenty. Certyfikaty i teczki zostaną ponumerowane, numer zakupionej teczki będzie tożsamy z numerem certyfikatu. Teczki będzie można kupić w Biurze Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców od 3 kwietnia do 27 maja 2018 r. Teczka z Waszymi dokumentami przy oddaniu zostanie zapieczętowana i otwarta ponownie za 100 lat. Kapsuła zostanie wykonana z nierdzewnego metalu, odpowiednio zabezpieczona i zakopana w oznaczonym miejscu. Harmonogram prac przy "Pszczyńskiej Kapsule Czasu":

  • 3 kwietnia - 27 maja 2018 - możliwość zakupu specjalnej teczki na materiały w Biurze Informacji Turystycznej,
  • do 30 czerwca 2018 - oddawanie gotowych teczek z materiałami w Biurze Informacji Turystycznej,
  • 1 lipca - 31 sierpnia 2018 - opisywanie, układanie, pakowanie, zabezpieczanie i szczelne zamykanie kapsuły,
  • wrzesień 2018 - uroczyste zakopanie "Pszczyńskiej Kapsuły Czasu", wręczenie certyfikatów osobom, które złożyły teczkę do kapsuły,
  • 2118 rok - otwarcie kapsuły po 100 latach.

 

menu1

MENU2

MENU3

MENU4